top of page

3 padomi braukšanai ziemā

Updated: Jan 111. Ziemas riepas - pati svarīgāka lieta mašīnai braucot ziemā.

Mēs, auto noma – Ivory Rentals - izmantojam ļoti labas, jaunas vissezonas riepas ar dziļu protektoru, lai nodrošinātu mūsu klientiem maksimālu drošību uz ceļa

Protams ir jāievēro vairākas nianses neatkarīgi no riepām:

1. jāievēro liela distance;

2. jābremzē lēzeni, nevis strauji;

3. jāpārkārtojas lēzeni;

4. līkumos nedrīkst gāzēt vai bremzēt, jābremzē pirms līkuma taisnā gabalā;

5. pirms izbraukšanas uz galvenā ceļa, apzināmies vai mašīna kas brauc pa galveno ceļu ir pietiekamā attālumā un būs spējīga nobremzēt, ja uzsākšana, lielā sniega dēļ, nebūs tik veiksmīga un ātra.


2. Mašīnas tīrīšana no sniega un ledus.

Pirms tīrīt no sniega, nepieciešams iedarbināt auto. Ar cimdiem vēlams notīrīt mašīnas durvju atvēršanās līniju, lai verot durvis vaļā, uz sēdekļa netiktu sniegs. Pēc mašīnas iedarbināšanas, jānoregulē siltumu uz logiem, lai siltais gaiss atkausē pie vējstikla piesalušās slotiņas. Logu tīrītājus jāatstāj izslēgtus – slotiņu gumija ir piesalusi, mehānismu ieslēdzot tiks bojātas slotiņas, kas nozīmē, ka tīrīšanas kvalitāte pasliktināsies. Kamēr mašīna darbojas, var tīrīt mašīnu no sniega, mašīna būs uzsilusi, atkausējusi slotiņas, kā arī būs patīkami iesēsties siltā salonā.

Pirmo ieteicams tīrīt jumtu virzienā uz aizmuguri - bagāžnieka pusi, tad sānus un aizmuguri, tad notīrīt priekšējo stiklu. Kad tas izdarīts jāpaceļ slotiņas, pret vējstiklu jānosit ledu un jāizņem ledus gabaliņus āra no vējstikla slotiņām, jānotīra zem slotiņām sniegu.

Ar slotiņas otru galu, kur ir skrāpis jānotīra sāna logi, bagāžnieka logs un priekšējais vējstikls. Līdzīgi jāpaceļ stikla slotiņas un jānotīra ledus arī no slotiņas sākuma pozīcijas. Ja mašīna būs iedarbināta, tad apakšējai stikla daļai jau vajadzētu būt atkusušai.3. Mitrums automašīnā.

Ziemā, pirms kāpt automašīnā, obligāti jānosit sniegs no kājām. Ja uz auto paklājiņiem atradīsies sniegs, tas kusīs, radīs mitrumu mašīnā un pēc brauciena, ja tiks atstāta mašīna uz ilgāku laiku stāvvietā, tas var veidot ledus kārtu no iekšas uz vējstikla. Šī ledus kārta, savukārt, apgrūtinās mašīnas sagatavošanu braukšanai, komforta līmeni un redzamību.Skatiet arī:

Auto noma - Ivory Rentals - www.ivoryrentals.lv


0 comments

Recent Posts

See All

Comentários


bottom of page